Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Workshop: Rozvaha pohybu v Poprade

19. septembra o 10:30 - 13:00

Zdravíme Vás priatelia,
pozývame Vás na workshop „Rozvaha pohybu“ s Matejom a Veronikou. Na tomto workshope Vám Matej predstaví svoju vlastnú metódu vedomej práce s telom. Naučíte sa, ako zvýšiť základnú ohybnosť, pevnosť a rovnováhu svojho tela. Začneme dôkladnou rozcvičkou, ktorá nám postupne pomôže prechádzať od jednoduchších pozícii k tým zložitejším. Naučíte sa, aké princípy je dôležité dodržiavať pri správnom cvičení a zvyšovaní ohybnosti svojho tela. Naučíte sa používať jedinečné techniky prístupu k jogovým pozíciám, ako aj techniky práce s dychom a mudrami. Budeme sa učiť vnímať svoje telo ako geometrický útvar a na základe vlastnej predstavivosti sa naučíme intuitívne vytvárať vlastné jogové pozície a zostavy. Súčasťou workshopu budú aj obrátené pozície – pre začiatočníkov príprava na stoj na hlave, pre mierne pokročilých rôzne variácie stoja na hlave a pre pokročilých stoj na predlaktiach a na rukách.

Rozvaha pohybu je názov metódy, ktorá je kombináciou jogy, kalisteniky a bojových umení a ktorá nás učí vedome rozvíjať plný potenciál nášho tela. Jej autorom je Matej Jurenka, ktorý Rozvahu pohybu rozvíja na základe svojich dlhoročných skúseností práce s telom. Metóda Rozvahy pohybu je nedogmatickou metódou založenou na myšlienke sebarozvoja skrze vlastné telo.
Nezáleží na tom, akej ste národnosti, koľko máte rokov, aká je vaša sexuálna orientácia či aké sú naše momentálne obmedzenia. Rozvíjať svoje telo skrze vedomý pohyb môže každý. Skúsme si naše telo predstaviť ako nástroj. Rovnako ako pre gitaristu je nástrojom gitara, naše telo je našim najbližším nástrojom. Rovnako, ako si gitarista svoju gitaru potrebuje najskôr naladiť, rovnako aj my si potrebujeme naše tela najskôr rozcvičiť, rozohriať a potom môžeme prechádzať od jednoduchších pohybov k tým zložitejším. Učiť sa rozvíjať plný potenciál nášho tela je základnou myšlienkou metódy rozvahy pohybu. Vnímať svoju vlastnú jedinečnosť a vyjadrovať ju skrze naše tela čisté vnemy.

WORKSHOP JE VHODNÝ PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE ZAČIATOČNÍKOV AJ POKROČILÝCH, ROVNAKO TIEŽ PRE UČITEĽOV JOGY, TANCA, MEDITÁCIE, BOJOVÝCH UMENÍ A RÔZNYCH POHYBOVÝCH AKTIVÍT

 

Udalosť na FB: https://www.facebook.com/events/630447517516786/

Kedy: 19. septembra od 10:30 do 13:00
Lektori: Matej Jurenka a Veronika Garbanová
Cena: 20€

Prihlásiť sa môžete zaslaním správy na adresu info@harmonystudio.sk alebo zavolať priamo do štúdia na tel. číslo 0944 061 656

Podrobnosti

Dátum:
19. septembra
Čas:
10:30 - 13:00
Udalosť Kategórie:
,

Miesto udalosti

Harmony studio Poprad
Rázusova 4746
Poprad, Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0944 061 656
Webstránka:
https://www.harmonystudio.sk
Menu