Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Základy rovnovážnych pozícii s Matejom Jurenkom

27. septembra o 17:00 - 19:30

Pozývame Vás na workshop “Rozvaha pohybu” s Matejom Jurenkom. Na tomto workshope Vám Matej predstaví vlastnú metódu vedomej práce so svojim telom. Čo je to rovnováha? Ako ju nadobúdam? Aké sú základné princípy rovnováhy, ktoré uplatňujem pri cvičení so svojim telom? Ako súvisí telesná rovnováha s rovnováhou životnou? Na tieto otázky si detailne odpovieme na tomto seminári. Začneme dôkladnou rozvičkou, ktorá nám postupne pomôže prechádzať od jednoduchších pozícii k tým zložitejším. Naučíme sa, aké princípy je dôležité dodržiavať pri správnom cvičení a naučíte sa intuitívne vytvárať vlastné jogové pozície a zostavy.

Rozvaha pohybu je názov metódy, ktorá je kombináciou jogy, kalisteniky a bojových umení a ktorá nás učí vedome rozvíjať plný potenciál nášho tela. Jej autorom je Matej Jurenka, ktorý Rozvahu pohybu rozvíja na základe svojich dlhoročných skúseností práce s telom. Metóda Rozvahy pohybu je nedogmatickou metódou založenou na myšlienke sebarozvoja skrze vlastné telo.

Nezáleží na tom, akej ste národnosti, koľko máte rokov, aká je vaša sexuálna orientácia či aké sú naše momentálne obmedzenia. Rozvíjať svoje telo skrze vedomý pohyb môže každý. Skúsme si naše telo predstaviť ako nástroj. Rovnako ako pre gitaristu je nástrojom gitara, naše telo je našim najbližším nástrojom. Rovnako, ako si gitarista svoju gitaru potrebuje najskôr naladiť, rovnako aj my si potrebujeme naše tela najskôr rozcvičiť, rozohriať a potom môžeme prechádzať od jednoduchších pohybov k tým zložitejším. Učiť sa rozvíjať plný potenciál nášho tela je základnou myšlienkou metódy rozvahy pohybu. Vnímať svoju vlastnú jedinečnosť a vyjadrovať ju skrze naše tela čisté vnemy.

WORKSHOP JE VHODNÝ PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE ZAČIATOČNÍKOV AJ POKROČILÝCH, ROVNAKO TIEŽ PRE UČITEĽOV JOGY, TANCA, MEDITÁCIE, BOJOVÝCH UMENÍ A RÔZNYCH POHYBOVÝCH AKTIVÍT

Príspevok na workshop: 20€
Deň a čas : 27.9.2019, 17.00 – 19.30
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B. Bystrica
Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997

Podrobnosti

Dátum:
27. septembra
Čas:
17:00 - 19:30
Udalosť Kategórie:
,
Menu