Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Zimné Žiaraslávne sústredenie: Obroda JasnoZrivosti

28. decembra 2020 o 18:00 - 2. januára 2021 o 15:00

Jasnozrivosť sa skladá z dvoch slov, Jasno a zrivosť. Jasno je stav priehľadnej čistoty. Jasný človek je prehľadný, čitateľný a vhodné je pokojne použiť pre takéhoto človeka prívlastok pravdivý. Zrivosť je schopnosť vnímať dej v jeho celistvom prejave. Zrivý človek chápe súvislosti celého príbehu a nevytrháva situácie z kontextu. Takéhoto človeka málokedy pristihnete pri odsudzujúcom konaní. Nie náhodou sa nám slovo zrivosť nápadne podobá na slovo zrelosť. Naozaj to chce dozrieť do istého stavu osobnosti, aby sme dokázali svet vnímať s nadhľadom chápajúcim dejstvá s kontextom minulosti a schopným predpokladať ďalší vývoj do budúcnosti.

Jasnozrivosť je schopnosť bez pokrivení vlastných súdov pozorovať vývoj udalostí, zachytávať pradeno až k počiatku a dokázať uzrieť i všetky dôsledky. Nie je to stav, v ktorom sa ocitnete zrazu, po nejakom tajomnom rituáli. Jasnozrivosť nadobúdame podobne, ako každú čistotu. Očistou a údržbou čistoty. Je to práca, no samotná práca na očiste, či jej údržbe je naplnená mocnými zážitkami a odhaľujúcimi poznaniami.
Na našom tohtoročnom zimnom sústredení sa budeme venovať práve technikám duševnej práce, ktoré jasnozrivosť prebúdzajú, či udržujú v čistom stave.

Pozývame vás na Žiaraslávne sústredenie, ktoré sa bude konať v čarovnom prostredí lesnej usadlosti Lovinka. Toto miesto sa nachádza v priamom susedstve s domovským centrom rozvoja Mateja Jurenka – Prameňom Života. Lovinka je bezpečný priestor pre tvorivý rozvoj tela i ducha. Nachádza sa v krásnom prostredí, je vzdialená od mestského ruchu, či pouličného osvetlenia. Z kohútikov tu tečie živá voda priamo z prameňa. Vôkol je čistý vzduch, ticho a nočná obloha je veľkolepým zážitkom v každom ročnom odbobí.

Kapacita semináru obmedzená na 20 osôb.

Seminárom Vás budú sprevádzať:
Matej Jurenka – strážca vnútorného kruhu živlov vás prevedie zjaveným svetom za pomoci dychových techník, zdravého pohybu, prekonávania a posúvania hraníc komfortu tela a rozprúdenia životodárnej sily.
Leri Veleslav – strážca vonkajšieho kruhu hraníc vás prevedie skrytými svetmi za pomoci práce s pozornosťou, rozjímacích techník a nápravy chybných vzorcov našej mysle.

Obaja s Vami budú zdieľať svoje každodenné ranné obrady (meditácia, cvičenie s telom, čajový rituál), ku ktorým sa budete môcť pripojiť. Program si budeme tvoriť spoločne, podľa záujmu o navrhnuté aktivity.

Počas pobytu nám bude Deniska Jarábková pripravovať výživnú a chutnú vegánsku kuchyňu a taktiež bude k vašim službám majster masér a diagnostik Robko Jarábek.

Kedy?

28. 12. 2020 – 2. 1. 2021

Kde?

Pobyt sa uskutoční v prírodnom prostredí v zázemí lesnej usadlosti Lovinka.

Ako sa tam dostanem:

info + mapka na: lovinka.sk/kontakt

Ubytovanie:

Účastníci semináru sú ubytovaní na izbách v hlavnej budove alebo na chatkách vôkol hlavnej budovy.

Cena za celý seminár:

Je nutné uhradiť náklady na ubytovanie a energie vo výške 75€ a obživu v plnej penzii vo výške 70€.

Odmenu sprievodcom si stanovujú zúčastnení sami podľa miery vlastných možností a síl v takej výške, akú by sami prijali za rovnaký objem práce, akú s nimi sprievodcovia vykonajú počas šiestich dní.

Registrácia:  

stačí kliknúť na tlačítko Prihlásiť sa dolu pod textom a vyplniť formulár

 Čo si treba priniesť:

jogamatku, pohodlné oblečenie na cvičenie, uterák, spacák, vankúšik na spanie, ponožky/prezuvky, ekokozmetiku/ekodrogériu, zápisní, súpravu na čajový obrad

Udalosť na fb tu: https://www.facebook.com/events/355186405829168

Podrobnosti

Začiatok:
28. decembra o 18:00
Koniec:
2. januára 2021 o 15:00
Udalosť Kategórie:
,

Miesto udalosti

Lovinka
Menu