Články

Duševná úroveň bytia

 

Duševná úroveň bytia nám pomáha vedome uchápať širšie súvislosti v našich životoch. Pomáha nám zmieriť sa so svojou minulosťou a slobodne si tvoriť vlastnú budúcnosť.

Ľudia s rozvinutou duševnou inteligenciou nepočúvajú len slová. Čítajú reč tela, rozmanité frekvencie, zmeny nálady, energie, vibrácie, zámery a pohnútky druhých ľudí.

K tomu, aby sme vedeli naplno rozvinúť svoju duševnú inteligenciu, potrebujeme si jasne nastaviť svoj vnútorný kompas.
Náš vnútorný kompas nám pomáha zorientovať sa v rôznych životných situáciach, aj v krízach. Pomáha nám s ľahkosťou navigovať skrze závoje ilúzie, faloše a pokrytectva.

K tomu, aby sme si správne nastavili svoj vnútorný kompas, potrebujeme vedieť, na akých hodnotách staviame svoj život. Potrebujeme objaviť a rozvíjať svoje kvality, zároveň však aj spoznávať a spracúvať svoje tiene.
Každá autentická bytosť s rozvinutou duševnou inteligenciou si potrebuje vytvoriť osobný vzťah so svojim vnútorným učiteľom.

Súcit, rozvaha a múdrosť nám môžu pomôcť zachovať si svoj vnútorný pokoj v živelných búrkach oceánov duality.

Faloš, pretvárka a pokrytectvo sú prejavom poblúznenia a slepoty.

Napriek očividnej snahe veľkého množstva ľudských bytostí o sebarozvoj a sebaliečenie, veľká väčšina týchto ľudí ostáva zacyklená v ohraničeniach slov, mysle a intelektu.

Ani štúdium obrovského množstva kníh a vzdelávacích videí nám nemusí zaručiť, že sa v živote niekam posúvame. Práve naopak, môže sa stať, že sa ocitáme vo väzení rôznych poučiek.

Nedarí sa nám prepisovať staré vzorce a rovnaké spúšťače v nás aktivujú stále tie isté zranenia? Naozajstná zmena prichádza až vtedy, keď sa rozhodneme naplno prežívať vlastné emócie namiesto toho, aby sme o týchto emóciach neustále iba premýšľali.

Ako na to?

V prvom rade si potrebujeme vybudovať osobný a dôverný vzťah so svojim fyzickým telom. Potrebujeme si dovoliť cítiť sa v tele aj nepohodlne a nebyť v neustálom telesnom komforte, či prebytku.

Chceme si vážiť jedlo? Potrebujeme spoznať hlad.
Chceme si vážiť teplo? Potrebujeme spoznať chlad.
Chceme byť naozaj slobodný? Učme sa sebadisciplíne.

Metóda, ktorú používam k svojmu sebarozvoju sa nazýva Rozvaha pohybu. Pracuje s energiu, telom, emóciami, pozornosťou a dychom. Práve skrze dych sa môžeme naučiť vedome aktivovať sympatickú časť nášho nervového systému, kde sú uložené rôzne naše zranenia a traumy. Srdečne Vás pozývam na niektoré z našich stretnutí (kalendár stále aktualizujeme):

https://www.rozvahapohybu.sk/nase-podujatia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.